Tegnapelőtt ugye nézegettük a Blu-Ray-t írni és olvasni képes optikai meghajtókat, na de mit ér az egész, ha miután kiégettük szépen kedvenc filmjeinket Blu-Ray diszkre, nem tudjuk a plazmatévén lejátszani, mert nincs megfelelő DVD-lejátszónk, a számítógépet meg lusták vagyunk minden alkalommal összektögetni a tévével, vagy éppenséggel mondjuk a másik szobában tolja rajta a Quake-et a gyerek, amikor mi filmet nézünk. Így nincs más hátra, meg kell néznünk a Blu-Ray komptaibilis asztali lejátszókat is, lássunk hát neki.
Pioneer BDP-LX70
Nagyon szép (és drága, 300ezer feletti) darab a Pioneertől, lássuk mit tud: lejátszható lemezformátumok tömkelege, Blu-Ray ROM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-R/RW, MP3, VCD, SVCD, JPEG, PNG, GIF, WMA, DivX, beépített audiódekóderek garmadája (Dolby digital, Dolby Digital Plus, Dolby Digital True HD, DTS, WMA9 Pro), közvetlenül számítógépről is tud lejtászani filmeket és képeket (Ethernet csatlakozóval köthető hálózatba), NTSC és PAL kompatibilis, fehérszint, feketeszint, színárnyalat, színtelítettség beállítás.
Sony BDP-S300
A legolcsóbb a vizsgált kategóriában (112ezerért már megkaphatjuk) Újraírható Blu-Ray lemezek lejátszására is képes, HD-minőségű torrentekhez szokott nézők sem fognak csalódni benne, hiszen a képet 1080p-re feltornássza, mindezt 7.1 csatornás sorruond hangzással fejeli meg. Ha túl-hype-olt Bravia tévénk van (tudják, aminek a reklámjaiban színes mindenfélék hullanak mindenfele), akkor a Bravia Theatre Sync opciónak köszönhetően a DVD-lejátszás indításakor a tévé magától bekapcsol, vagy bementet vált, és ráhangolja videó- és audióbeállításait a házimozizásra.
Samsung BD-P1400
Egy középáras, 130ezer forint környékén mozgó modell, Blu-Ray Java diszket is lejátszik, ez az, amin nem csak film van, hanem valamilyen multimédiás, úgynevezett „advanced content”. Támogatja az 1080/24p és 1080/60p HD formátumokat, és a H.264/MPEG-4 kódolást is, ami sok más gyártó mellett az Apple által elérhetővé tett filmek kedvelt formátuma (iTunes Store-ból letöltők előnyben).