Rég volt már, hogy egy multifunkciós nyomtató valami drága, böhöm nagy, irodai gépszörnyet takart. Otthoni, olcsó, minőségi modellek is piacon vannak már egy ideje, például az olcsobbat.hu kategória-kedvence, az Epson Stylus SX200.
Nézzük, mit rejt az Epson Stylus SX200 burkolata. Egyrészt egy tintasugaras fotónyomtatót, ami ráadásul fotólabor-szintű nyomatot ad, amely a víznek is ellenáll. Színpatronjait egyenként is cserélhetjük, vége annak a korszaknak is, amikor egyetlen szín hiánya miatt ugrik egy még vígan lötyögő patroncsomag. Memóriakártya-olvasóval akár számítógép nélkül is nyomtathatunk, de a PictBridge segítségével az ezt támogató fényképezőgépekről is közvetlenül készíthetünk nyomatot. Ezen kívül szkennelhetünk is vele dokumentumokat, és a szkenner-nyomtató kombóval szintén számítógép nélkül használhatjuk fénymásolónak is. És igen, odalent figyelnek az árak. Ezt mind, tényleg csak ennyiért.
Molnár Attila Ádám nevű olvasónk külte az alábbiakat:
„Sajnos a termék képességeiről írt cikk a termék hátrányaira nem hívja fel a felhasználók, leendő vásárlók figyelmét. Természetesen ezek a hiányosságok csak használat közben derülnek ki. Csak néhányat említenék; a DuraBirte Ink festéket használó nyomtatók esetében, amilyen ez a modell is, csak elenyésző utángyártott patron használható, mert a készülék azokat nem fogadja el. Továbbá; igaz ugyan, hogy a színeket egyenként lehet cserélni, ha azok kifogytak, de amennyiben egy db is eléri a kritikus szintet, akkor azután a nyomtató már nem hajlandó többet nyomtatni, még feketével sem, így a színenkénti csere lehetősége inkább hátrány mint előny. Azt már csak érintőlegesen említeném meg, hogy a tintaszint csökkenésével a kritikus szint elérése után a nyomtató a patront letiltja, így otthoni utántöltésére nincs lehetőség. Az eredeti Epson tintapatron 7,4 ml töltősúllyal rendelkezik, ami iszonyúan kevés lap nyomtatására elegendő. Kérem a fent említett hátrányokat a cikkben tüntessék fel, mert kétségkívül nagyon jó ár kategóriában vannak ezek a termékek, de óriási az üzemeltetési költségük a későbbiek során tekintettel, hogy a multipack patroncsomag is legkevesebb 9.000forintba kerül. A fogyasztók számára elengedhetetlen, hogy választásukat úgy hozzák meg, hogy ismerik a termék előnyeit és hátrányait a versenytársak termékeihez képest.”
Tisztelt olvasónk! Köszönjük észrevételét, amely egy másik megvilágítást is közöl – de lássuk be, hogy van pár olyan pont is, amivel a nyomtató gyártója sem értene egyet. Az utángyártott patronok használatát tudtommal egyik gyártó sem engedélyezi, illetve ezek használatából eredő hibák esetén eláll a garanciától. Másrészt, a legnagyobb külföldi PC-s magazinok szerint is, ezen az árszinten teljesen megengedettek az említett hiányosságok, aki ennyiért választ nyomtatót, valószínűleg olyan feladatokra és olyan kihasználtságra választja, amibe ez belefér. Mindenesetre köszönjük ismét megkeresését és segítségét.
Tisztelettel:
CheapMaster