Jó, rendben, nem akarsz teljes surround-rendszert kiépíteni a gép köré: nincs hely a hangfalaknak, amúgy sem adna olyan jó hangminőséget az az alaplapra integrált gyengusz kis hangrendszer meg egyáltalán: minek? De akkor se büntesd magad két primitív zizegő dobozzal, ruházz be legalább egy mélynyomóval ellátott 2.1-es hangfalszettbe. Az alábbiakban megnézzük, mik az Olcsóbbat kedvencei: ennyi ember nem tévedhet….
Logitech X-230

9 ezer forintos árával igencsak jutányos darab. 32 wattos RMS teljesítményével nem is szól kicsit, és a dobozai se néznek ki rosszul. A kategóriában ritkán előforduló módon nem zörgő műanyagdoboz, hanem stabil faszerkezet adja a hangfalak vázát, és azt se feledjük el, hogy a pénzért nem csak kis csipogókat, hanem becsületes kétcsatornás frontsugárzókat kapunk. Persze van fülhallgató-kimenet és a hangfalak a falra is felszerelhetők. Nos, nem véletlenül ez a legnépszerűbb…
Creative Inspire P380

Relatíve régi játékos és régóta az egyik legnépszerűbb darab ő és csupán 3 ezer forinttal drágább 5.1-es testvére is: az Olcsóbbaton túl megszámlálhatatlanul sok ismerős asztalán vagy kisebb kávézó pultja mögött láttam felbukkani. Ennek nem csak kifejezetten alacsony (7800 Ft a legolcsóbb ajánlat…) ára az oka: bizony nem is szólnak rosszul ezek a kis dobozok. Itt is fából készültek (bár csak egyutasak) a fronthangszórók és ezeket is gond nélkül fel lehet szerelni a falra. A rendszer összesen 29 Watt RMS teljesítményt képes leadni, és mind a különféle tesztek, mind a személyes tapasztalatok azt mondatják: igen jó hangminőségben. Kapsz hozzá vagy kétméternyi kábelt és egy helyes kis drótos hangerőszabályzót, hogy ne kelljen az asztal alá elhelyezett subwooferig hajolgatni a hangerőszabályzáshoz. Már csak az a kérdés, hogy miből állt volna egy fejhallgató-csatlakozót is rakni arra a szabályozóra…
Genius SW-Flat 2.1 500

Mélynyomóval ellátott rendszer, hatezer(!) forintért: fülhallgatót simán kap az ember drágábban. 500 wattos PMPO teljesítmény, ami persze semmit nem mond, RMS-t meg nem adnak meg: ez már gyanússá teszi. Aztán az ember utánanéz egy kicsit, és rájön, hogy bár az emberek visszafogott ára és igen pofás vékony kis fronthangszórói miatt szeretik, az újságírók-tesztelők általában csak rosszalóan csóválják a fejük, és panaszkodnak a gyenge mélysugárzóra, a könnyen koszolódó borításra és a zajt-brummot kiadó fejhallgató-csatlakozóra. Aztán az ember azt is végiggondolja, hogy ezek ugyanazok a tesztelők, akik képesek voltak két oldalon át cikkezni arról, hogy hogyan teszik teltebbé, testessé és mégis légiessé a különféle 10000/méteres áron futó aranyozott hangfalkábelek a zenei élményt, és elbizonytalanodik, hogy kinek higgyen: a vásárlóknak, vagy a magukat túl komolyan vevő tesztelőknek. Mi ezt a döntés meghagynánk a nyájas olvasónak…