Olcsó okostelefonok kezdő felhasználóknak | iPhone-ok hozzáférhető áron | Hasznos mobilkiegészítők
Emlékeztek még az első telefontokokra? Külön üzletek szakosodtak azokra a kiegészítőkre, amiket a mobilok lepattintható váza helyére varázsolhattunk fel: vehettünk színeset, mintásat, fényeset és mattot – tényleg csak a fantáziánk szabott határt a lehetőségeknek. Azóta változott a világ, a legtöbb okostelefon borítását általában nem lehet levenni (próbáljunk csak meg csavarhúzóval nekiesni az iPhone-nak!), inkább külső tokokat találni, és azokat sem feltétlenül a szépségükért választjuk, hanem azért, mert valamilyen hasznos funkcióval rendelkeznek.
Ez még az atomtól is véd
A talán leghétköznapibb kiegészítők közé azok a tokok tartoznak, amelyek a külső, környezeti hatásoktól védik a készülékünket. Az egyszerűbbek a kosszal és az esőcseppekkel szemben teszik ellenállóvá a telefont, míg a komolyabb darabok teljes vízhatlanná teszik azt, akár együtt is zuhanyozhatunk vele, ha nem akarunk leszakadni az Angry Birdről. Néhány darab az ütésektől is véd, bizonyos gyártók kifejezetten az extrém esetekre úsznak rá. A G-Form neve ilyen téren garancia minőségre, ezt a gyártó mindenféle látványos kísérlettel szokta illusztrálni: az X Protect tokba helyezett iPhone 4S-t például jégkorongként használták, és több mint 80 mérföldes sebességgel ütögették, míg egy másik kiegészítőjükkel bevont iPadet a sztratoszférából dobtak le a földre – természetesen mindkét készülék működött a megpróbáltatások után is.
Még több energiát
Az okostelefonok ugyan kétségkívül sokat tudnak, de ez sajnos érződik az akkumulátoruk teljesítményén is. Egy idő után az akkumulátor kapacitása nem növelhető költséghatékonyan, pláne nem úgy, hogy méretben is klappoljon a megnyerő dizájnra vágyó felhasználók szemében. Akadnak viszont olyan tokok, amik áthidalják valamelyest ezt a problémát. A Mophie Juice Pack Plus például ilyen, elég bele pattintani az iPhone 4-et, és egy viszonylag stílusos (a kiegészítő több színben is elérhető) külső tápegységet kapunk, ami legalább megkétszerezi a telefon üzemidejét. A készülék még a 2000 mAh ráadás akkuval együtt is viszonylag vékony és könnyű marad, ráadásul egy bizonyos szintig véd a külső behatásoktól, és javítja a telefon hangzását, miután a kis doboz finomít a hangszórók akusztikáján. A tokra négy darab LED-lámpa került, ezek jelzik a készülék töltöttségét.
Tartsuk tisztán a fejünket
Tudósok serege vitatkozik azon, hogy akkor tulajdonképpen károsak-e az agyra a telefonok által kibocsátott mikrohullámok vagy sem, s bár a következő kiegészítő inkább csak az érdekesség kategóriát erősíti, a Bounce azt ígéri, hogy az ő tokja laboratóriumok által is bizonyított hatással vezeti el a sugárzást az ember feje mellől. A Federal Communication Commission (FCC) vizsgálatai szerint az eredmény 60 százalékos, koncentráltabb sugárzásnál pedig 85 százalékos, ami nem rossz egy viszonylag jó kinéző toktól. A dizájn természetesen önmagában nemcsak az esztétika oltárán adózik, hanem úgy van kialakítva, hogy segítse a sugárzás elvezetését, ebben egyébként egy belső áramkör is segít neki. A kiegészítő egyébként rugalmas és vékony anyagból készült, ezzel védi is a telefont, ami nemcsak iPhone 4, hanem BlackBerry is lehet.