Most, hogy már eleget beszéltünk a HD videók létrehozásáról, itt az ideje, hogy megvizsgáljuk, min is fogjuk megnézni ezeket.
Először is szükségünk lesz egy teljes HDTV-t megjeleníteni képes TV-re. A belépő szintű, 82 centis LG 32LG5700 már 130 ezer forint alatt megvásárolható, ha azonban a szoba (és a pénztárca) mérete engedi, érdemes lehet 40 hüvelyk vagy akár 50 hüvelyk feletti tévét választani. Az 127 centis LG 50PF95 jó vétel, már háromszázezer forint körül hazavihetjük.

Ha kifejezetten mozizni szeretnénk, akkor a legjobb választás egy HD projektor, például az Epson EMP-TW980. A mozizáshoz szükséges térhatású hangrendszerekkel következő bejegyzésünkben foglalkozunk.
A nagy felbontású lemezek háborúját a blu-ray nyerte, így egy HD képes rendszer összeállítást érdemes lehet egy blu-ray dvd lejátszóval kezdeni. A Sony BDP-S350 és az LG BD-370 ára ugyan még kicsit borsos (mindkettő ötvezer forint felett kapható), így ezt csak azoknak ajánljuk, akik blu-ray filmek gyűjtését tervezik. Játékfüggőknek a Sony PlayStation 3 lehet a jó befektetés, ez ugyanis képes blu-ray lemezeket is lejátszani.

Felesleges viszont blu-ray lejátszóban és íróban gondolkoznunk, ha főleg saját gyártású (vagy az internetről letöltött) HD videókat szeretnénk nézni. Ha megoldható, a legegyszerűbb a tévét közvetlenül a számítógépre kötni, így közvetlenül a gép merevlemezéről indíthatjuk a filmeket.
Ha a gépünk nem elég erős a HD videók lejátszáshoz, vagy nem megoldható a tévét rákötni, jó megoldás lehet egy külön erre a célra kitalált méda lejátszóra csatlakoztatni a tévét. A WD TV HD külső, USB-s HDD-ről, a Novatron IAMM NTD38HD pedig beépített, egy terrabájtos merevlemezről játssza le a videókat. Ezek a lejátszók minden népszerű formátumot támogatnak, köztük az mkv konténereket is. Ha ennél egzotikusabb anyagokat is le szeretnénk játszani, egy Apple Mac Mini lehet a jó választás.