appleblackberrykávéfőzőnokiaresearch in motiontelefon

Milliókért is lehet mobiltelefont venni – de kinek kellenek?

4 Perc olvasási idő
appleblackberrykávéfőzőnokiaresearch in motiontelefon

Milliókért is lehet mobiltelefont venni – de kinek kellenek?

4 Perc olvasási idő

Nem túlzás kijelenteni, hogy az okostelefonok elterjedésével emelkedett a készülékek átlagára is, de a luxuskategóriába szánt modelleket ez a változás nem kifejezetten érinti, ezek a telefonok továbbra is elszigetelten tengetik a mindennapjukat a saját piacukon. A fejlődés itt nem fontos: lehet, hogy milliókat költünk el egy új modellre, de a sok nullát az árcetlin a márka, a telefon külseje, és a rajta található drágakövek produkálják, nem pedig maga a hardver: elképzelhető, hogy a csillogó-villogó szerzemény még csak meg sem közelíti a mai belépő kategóriás készülékek tudását, több évvel van lemaradva azoktól a fejlődésben. Persze egy luxustelefon nem is erről szól – legújabb cikkünkben érdekesség gyanánt összeszedtük: mire költhetjük a felesleges millióinkat.

Vertu Constellation mobiltelefon - olcsobbat.hu

Az első bemutatandó modell viszonylag olcsóbb darab, „mindössze” 2 ezer dollárt kérnek el érte: a Porsche és a Research In Motion közös telefonjáról, a P’9981-es BlackBerryről van szó. A készülék külsőre egyértelműen az autógyártóra emlékeztet: az anyagválasztás, a rozsdamentes acélból és a kézzel készített bőrből összerakott borítás minőséget sejtet, a QWERTY-billentyűzet faragott mintázata és a kristálytiszta érintőképernyő szintén gondos tervezésre vall. A P’9981 egyedi kezelőfelülettel érkezik, és egy saját, „kiterjesztett valóságra” építő alkalmazást is kapott Wikitude World Browser néven – a telefon mellé egyedi PIN-kód jár, ami segít megkülönböztetni az összes készüléket. A hardvere elfogadható, de azért könnyen találhatnánk jobb választást nála: 1,2 Ghz-es processzora van, kamerájával HD-videót is rögzíthetünk, a különféle érzékelők segítségével pedig a kiterjesztett valóság alkalmazások előtt is nyitva áll a kapu. Nyolc gigabájt belső memóriával rendelkezik, ezt microSD kártyával további 32 GB-tal bővíthetjük. A telefon BlackBerry 7 operációs rendszerrel és NFC-támogatással érkezik, év végétől lehet megvásárolni.

Vegyük kissé másfelé az irányt, lássuk, milyen átalakított iPhone-okat ígérnek nekünk a gyártók! Az iPhone 4 igazi – a szó minden pejoratív vonatkozásától megfosztott értelemében – divatcikk, az Apple komoly figyelmet fordít a készülékeinek kinézetére a tervezéskor, a negyedik generációs típus pedig talán a legszebb telefon, amit a gyártó valaha készített. Ha ez nem lenne elég, vessünk egy pillantást az orosz Gresso megoldásaira, ezek között akad olcsóbb és drágább darab is. A Gresso által kínált fehér iPhone 4 30 ezer dollárt kóstál, mindezt elsősorban a hátulja miatt: itt ugyanis gyémánttal megerősített kristályüveggel vonták be a Lady Blanche művésznevet viselő készüléket, mögé pedig három svájci órát (egy a moszkvai, egy New York-i, egy a londoni időt mutatja) és gyöngyöket raktak a tervezők. Ezek után a fából készült változat kifejezetten olcsónak hat: 3000-3500 dollárért hozzáférhető, pedig ebből sem spórolták ki az anyagot, és még férfiaknak szánt modell is létezik belőle. Egy ritka, szívós afrikai fafajtából készült a borítása ennek a készüléknek, az Apple-logót 18 karátos aranyból öntötték rá, a drágábbik kiszerelésen pedig Swarovski kristályok is helyet kaptak. Érdekesség, hogy ezt a külsőt az iPhone 3GS-hez is el tudja készíteni a gyártó, a régi modellek hívei is megtalálhatják a számításukat tehát – már ha akarják, persze.

A Vertu Constellation viszonylag új darab, azért is említésre méltó, mert ez lesz a gyártó első olyan telefonja, ami már érintőkijelzővel érkezik, méghozzá egy 3,5 hüvelykes AMOLED panellel szerelték fel a készüléket. Ma már ez alapvetően nem kellene, hogy újdonság legyen, de ezért a telefonért sem a képernyő – vagy éppen a 8 megapixeles, vakuval szerelt kamera – miatt kell kifizetni 27 ezer dollárt: sokkal hangsúlyosabb tényező, hogy a kijelzőt zafírkristállyal vonták be, míg a hátulját fekete aligátorbőr borítja. Egyelőre nem tudni, milyen operációs rendszer fut a készüléken, de a feltételezések szerint a Symbian lesz a nyertes – ez is sok mindent elárul, a Nokia-telefonok alapprogramját nem neveznénk éppen korszerűnek. És végül az aduász: a Nokia Supreme nem kevesebb, mint 160 ezer dollárba kerül, noha az alapja egy egyszerű Nokia 8800-as készülék, csak éppen 12,5 karátos, rózsaszín gyémántokkal vonták be (a navigáló gomb egyetlen, 3 karátos gyémántból áll), ahol pedig nem, ott kézzel készített platinalemezek borítják, amik összesen 83 grammot nyomnak a mérlegen. Túlzásokba már nem esnénk, de azért megemlítjük, hogy van ennél feljebb is: szintén Stuart Hughes műhelyéből került ki az az iPhone 3GS is, ami 3,2 millió dollárral apasztja a vásárlója bankszámláját.

Ajánlott bejegyzések
kávéfőzőUncategorized

Élvezd ki a reggeleket egy többfunkciós kávégéppel!

1 Perc olvasási idő
Tudtad, hogy mindennapjaidat nagyban befolyásolja, hogy elfogyasztott kávédat milyen körülmények között és hogyan készíted, illetve fogyasztod el? A kávézás kultúrája mára teljesen…
applemobiltelefonOnline vásárlássamsungUncategorized

Top mobiltelefonok nyárra már 95.000 forintért

1 Perc olvasási idő
A nyári kalandok és nyaralások eljövetelével nagyobb tárhelyre lenne szükséged, hogy megörökítsd az összes fontos pillanatot? Válogass 64, 128, 256 vagy akár…
3dapplebevitelirodatablet pc

Digitális tervezőnaptárak - kézzel írva

8 Perc olvasási idő
Sokan már novemberben gondoskodnak a jövő évi naptárról, mivel munkaeszközük, s van, aki csak több hónapos határidővel tud dolgozni. Általában a szolgáltatóknak…

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük