A blog keretein belül már többször is foglalkoztunk különféle dokkolókkal (az egyik termetesebb összeállításunkat itt találjátok meg), s bár a legtöbbről elmondható, hogy különbözőek valamennyire, általában túl sok extrát nem kínálnak azon kívül, hogy remekül hangosítják ki az MP3-ainkat és pofásan néznek ki. Mostani cikkünkben arra vállalkoztunk, hogy néhány érdekesebb darabot emeljünk ki, olyanokat, amiket extravagáns külsejük vagy éppen sajátos funkcióik miatt vennénk meg. Természetesen a választék hatalmas, most csak három dokkolóval foglalkozunk, de – ki tudja? – a jövőben talán elővesszük még a témát néhány újabb termék bemutatásának erejéig.
A régi időkre emlékeztet
A vezetékes telefonokat ma már egyre kevesebben használják, és azok is egyre jobban hasonlítanak a mobiltelefonokra: hol vannak már a jó öreg tárcsás telefonok, a gubancos vezetékükkel és a hatalmas kagylójukkal? A 150 dollárba kerülő Kee Desk Phone Dock dokkoló segít nosztalgiázni! Az iPhone-okhoz készült kiegészítő külsőre úgy fest, mintha az Apple laborjából került volna ki: a minimalista dizájn és a fehér színezés remekül áll neki, a matt fehér festést csak alul váltja alumíniumváz. A kissé furcsán festő kagyló mágnesesen illeszkedik, míg a középső gombbal a hangerőn állíthatunk, nyomásra pedig el is némíthatjuk a vonalat. A telefont a dokkolóba ültetve tárcsázhatunk, a telepítés és a szinkronizálás nem túl bonyolult feladat – természetesen használat közben a készülékünk folyamatosan töltődik! A kütyü alján hangszórókat is találunk, a 3,5 milliméteres jackbemenethez mikrofont csatlakoztatva pedig rögzíthetjük a beszélgetéseinket. Végtelenül egyszerű eszköz, talán a borsos ár az, ami elrettentő lehet!
A zenészek álma
Az iPadek ma már mindenhol ott vannak, elég bekapcsolni a tévét, a műsorvezetők a kedvenc kártyáik helyett már táblagépeket nyomogatnak adás közben, és ez csak egyike a potenciális felhasználási területeknek. Elég az Alesis dokkolóit, az AmpDockot és a DM Dockot példának venni, amik igazi segédeszközök lehetnek azon zenészek számára, akik rendelkeznek az iOS-es tablettel. A DM Dock elektromos dobgéppé alakítja a kütyüt, az ujjunkkal verhetjük a ritmust, dobalapot adhatunk a dalaink alá, és természetesen mindezt kihangosíthatjuk a tökéletes hangzás érdekében. Az AmpDock – ahogy a neve is sejteti – a tablet A5-ös processzorát erősítőként hasznosítja, elég rádugni a gitárunkat vagy a mikrofonunkat, és már zúzhatunk is – persze ne feledjük, önmagában ez nem elég, egy jó hangláda ide is elkél! A kütyük egyébként pedál is jár, a hangzás finomhangolását az érintőkijelzőn és magán a dokkolón elvégezhetjük.
Így kell irodát építeni!
A jövő elkezdődött: fogjuk a telefonunkat vagy a tabletünket, bemegyünk az irodába, hozzácsatlakoztatjuk a billentyűzetünket és a monitorunkat, és kezdhetjük a munkát. Minek ide asztali számítógép? Az iLuv már most elkezdte meglovagolni ezt a trendet, a Workstation nevet viselő dokkolósorozat kompakt munkaállomást varázsol a tabletünkből. A termékvonalba több modell is tartozik (reméljük, nem árulunk el vele túl nagy meglepetést), az iMM737-es például az Apple termékeivel hajlandó együttműködni, vezetékes billentyűzetén speciális gombok találhatók, a kijelzőt pedig szabadon forgathatjuk a tartón, ahogy kényelmes. Az iMM517 egy fokkal komolyabb rendszer, itt a billentyűzet Bluetoothon keresztül csatlakozik, tehát vezeték nélküli, ami jókora szabadságot biztosít. Az iCK826-os szintén támogatja az Apple cuccait, de már a Samsung Galaxy Tabet is támogatja, ebből is létezik olyan típus, ami vezeték nélküli billentyűzettel készül. Az iLuv dokkolói egyébként nem drágák: már 50 dollárért hozzájuthatunk az egyes típusokhoz!